Učenici 3. i 4. razreda Osnovne škole Bijelo Brdo, zajedno sa svojim učiteljicama Vericom Hilak i Zdravkom Nikšić, boravili su u Školi u prirodi od 8. do 11. lipnja 2026. godine. Ovogodišnja destinacija bila je prekrasna Istra, koja je učenicima pružila mnoštvo zanimljivih sadržaja, novih znanja i nezaboravnih doživljaja. Učenici su bili smješteni u hotelu u Banjolama, a blizina mora omogućila im je i kupanje na hotelskoj plaži u dva navrata. Lijepo vrijeme i ugodne temperature dodatno su pridonijeli uspješnoj realizaciji svih planiranih aktivnosti. Program Škole u prirodi bio je bogat i raznolik. Učenici su posjetili Jamu Baredine, gdje su upoznali podzemni svijet Istre, te obišli Fažanu i Nacionalni park Brijuni, gdje su uživali u vožnji turističkim vlakićem, safariju i posjetu muzeju. Tijekom boravka razgledali su i najpoznatije znamenitosti Pule – Arenu, Augustov hram, Herkulova vrata i Slavoluk Sergijevaca, a posebno ih je oduševio posjet Akvariju Pula. U sklopu programa posjetili su i mjesto Peroj, upoznajući kulturne i prirodne ljepote ovoga dijela Istre. Večernji sati bili su rezervirani za druženje, zabavne sadržaje i animacijske programe, a jedno su večer učenici proveli u popularnoj „Zemlji zabave“ u Puli. Škola u prirodi učenicima je omogućila stjecanje novih znanja izvan učionice, razvijanje samostalnosti, odgovornosti i prijateljstva te upoznavanje prirodne i kulturne baštine Republike Hrvatske. Svi planirani sadržaji uspješno su realizirani, a učenici su se svojim kućama vratili u četvrtak, 11. lipnja, u kasnim večernjim satima puni lijepih uspomena, novih iskustava i dojmova koje će dugo pamtiti.
Ученици 3. и 4. разреда Основне школе Бијело Брдо, заједно са својим учитељицама Верицом Хилак и Здравком Никшић, боравили су у Школи у природи у периоду од 8. до 11. јуна 2026. године. Овогодишња дестинација била је прелепа Истра, која је ученицима пружила мноштво занимљивих садржаја, нових знања и незаборавних доживљаја. Ученици су били смештени у хотелу у Бањолама, а близина мора омогућила им је и купање на хотелској плажи у два наврата. Лепо време и пријатне температуре додатно су допринели успешној реализацији свих планираних активности. Програм Школе у природи био је богат и разноврстан. Ученици су посетили Јаму Баредине, где су упознали подземни свет Истре, те обишли Фажану и Национални парк Бријуни, где су уживали у вожњи туристичким возићем, сафарију и посети музеју. Током боравка разгледали су и најпознатије знаменитости Пуле – Арену, Августов храм, Херкулова врата и Сергијев славолук, а посебно их је одушевила посета Акваријуму Пула. У склопу програма посетили су и место Перој, упознајући културне и природне лепоте овог дела Истре. Вечерњи часови били су резервисани за дружење, забавне садржаје и анимацијске програме, а једно вече ученици су провели у популарној „Земљи забаве“ у Пули. Школа у природи омогућила је ученицима стицање нових знања ван учионице, развијање самосталности, одговорности и пријатељства, као и упознавање природне и културне баштине Републике Хрватске. Сви планирани садржаји успешно су реализовани, а ученици су се својим кућама вратили у четвртак, 11. јуна, у касним вечерњим часовима пуни лепих успомена, нових искустава и утисака које ће дуго памтити.