2. mjesto na međunarodnom filmskom festivalu djece i mladih

Autor: Radmila Trbović, 3. 3. 2022.

Na međunarodnom 23. Festivalu filma djece i omladine koji je organiziralo Udruženje tehničke kulture Zeničko-dobojskog kantona u suradnji s gradom Zenicai  Ministarstvom za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, učenica naše škole, Olivera Rupar, pod vodstvom mentorice Tihane Maras, postigla je izvrsno drugo mjesto.

Natjecateljski program festivala bio je podijeljen u pet natjecateljskih kategorija te dvije starosne skupine (za učenike osnovnih škola i učenike srednjih škola). Učenici su se mogli natjecati u kategoriji igranoga filma, dokumentarnog filma, spota, animiranog filma i eksperimentalnog filma. Učenica 8. razreda, Olivera Rupar, odlučila se za snimanje dokumentarnog filma u kojem je, na svoj osobit način, prikazala priču Anne Frank, pod nazivom „Tamo gdje postoji nada, postoji i život“. U snimanju filma i realizaciji njezinih zamisli, pomogli su joj prijatelji iz razreda.

„Iznenadila sam se kada sam čula da je film Tamo gdje postoji nada, postoji i život, koji je nastao tijekom našeg rada na školskom projektu Njezina priča, u velikoj konkurenciji od 50 prijavljenih radova, ušao u užu konkurenciju te potom osvojio drugo mjesto na međunarodnom festivalu. Zahvaljujem se svojim prijateljima iz razreda bez čije pomoći sigurno ne bih mogla postići ovaj uspjeh te svojoj mentorici, učiteljici Tihani Maras.“, rekla je presretna Olivera.

Film možete pogledati putem poveznice https://drive.google.com/file/d/16gaudAYHJ30CeCWRDGXO-lruEhCdBwTG/view