Kreativni natječaj "Oboji svijet"/Креативни конкурс "Обоји свет"

Autor: Radmila Trbović, 12. 11. 2021.

Bliži se Međunarodni dan tolerancije, stoga  naša škola organizira natječaj u suradnji s Forumom za slobodu odgoja „Oboji svijet!“ Natječaj se organizira u svrhu prihvaćanja, poštivanja i razumijevanja različitosti, promoviranja nenasilja, mirnog rješavanja sukoba, izgradnje mira, poštivanje ljudskih prava te poticanje kritičkog, kreativnog i inovativnog promišljanja učenika i učenica o navedenim temama.

Na natječaj u našoj školi mogu se prijaviti radovi u kategorijama: fotografija, strip, plakat, pjesma, video uradak, školski projekti te ostali načini kreativnog izražavanja. Ključna pitanja ovogodišnjeg natječaja su:    Tolerancija danas: što kad se ne slažemo?

Kako jedni druge prihvaćamo i podržavamo?

Poštujemo li različito mišljenje?

Upoznajemo li i cijenimo drugačije od sebe?

Kako prihvaćamo sebe i promjene koje nam se događaju?

Natječaj u našoj školi otvoren je od 8. do 12. studenoga. Unutar tog razdoblja, radovi će biti predstavljeni na školskoj izložbi, nakon čega će školska Oboji svijet komisija odabrati najbolje radove te najviše 3 rada poslati Forumu za slobodu odgoja.

Kreativni rad u našoj školi možete predati Tihani Maras, koordinatorici natječaja (tihana.maras@skole.hr).

Pravila natječaja možete pročitati ovdje https://fso.hr/wp-content/uploads/2021/10/2021_Pravila-natjecaja-Oboji-svijet_FINAL.pdf