Prvi dan nastave / Први дан наставе

Autor: Marko Borojević, 12. 9. 2019.

U ponedeljak, 9.9.2019. godine počela je nastava u novoj 2019./2020. škoskoj godini. U 8 sati u Crkvi Svetog Nikole u Bijelom Brdu tradicionalno je održana Sveta liturgija za blagoslov i uspješan rad učenika i škole. U 9 sati našu školu je posjetila delegacija Vlade AP Vojvodine, Zajedničkog vijeća općina, te Općine Erdut. Zajedničko vijeće općina, pokrajinska Vlada Vojvodine i grad Novi Sad obezbijedili su radne bilježnice za učenike od 1. do 5. razreda i školske torbe učenicima 1. razreda. Općina Erdut financirala je nabavu radnih bilježnica i ostalih radnih materijala za učenike od 6. do 8. razreda.

U ime učenika i roditelja, zahvaljujemo se Vladi AP Vojvodine, gradu Novom Sadu, Zajedničkom vijeću općina i Općini Erdut.

Nakon druženja s našim dragim gostima održala se kratka svečana priredba kojom smo poželjeli dobrodošlicu našim učenicima prvog razreda.

Po završetku bogatog programa održala se nastava po rasporedu.

У понедељак, 9.9.2019. године почела је настава у новој 2019./2020. шкоској години. У 8 сати у Цркви Светог Николе у Бијелом Брду традиционално је одржана Света литургија за благослов и успешан рад ученика и школе. У 9 сати нашу школу је посетила делегација Владе АП Војводине, Заједничког већа општина, те Општине Ердут. Заједничко веће општина, покрајинска Влада Војводине и град Нови Сад обезбедили су радне свеске за ученике од 1. до 5. разреда и школске торбе ученицима 1. разреда. Општина Ердут финансирала је набавку радних бележница и осталих радних материјала за ученике од 6. до 8. разреда.

У име ученика и родитеља, захваљујемо се Влади АП Војводине, граду Новом Саду, Заједничком већу општина и Општини Ердут.

Након дружења са нашим драгим гостима одржала се кратка свечана приредба којом смо пожелели добродошлицу нашим ученицима првог разреда.

По завршетку богатог програма одржана је редовна настава.