Mali ekolozi / Мали еколози

Autor: Marko Borojević, 1. 7. 2019.

U mjesecu travnju, povodom Dana planeta Zemlje, Mali ekolozi OŠ Bijelo Brdo prošetali su našim mjestom i zatekli brojne prelijepe prizore, ali ih je uistinu rastužilo sve ono što nismo očekivali, a, iskreno, moglo se i vrlo lako izbjeći.

Tom prilikom nisu imali fotoaparate, a  ni mobitele. Odlučili su u narednim mjesecima bolje se opremiti i  zabilježiti sve ono što misle da bi trebalo.

U priloženim prezentacijama objavljujemo samo neke od brojnih prizora koji su ih inspirirali da svoj doživljaj podijele s vama.

I, na kraju, Mali ekolozi poručuju:

Živimo u prekrasnom mjestu okruženi još ljepšom prirodom. To neki  kadrovi i potkrepljuju. Cilj nam je bio svima, koji zaokupljeni svakodnevnim brigama i vlastitim mislima nisu primijetili u što se neki dijelovi našeg mjesta pretvaraju, da malo zastanu i promisle… Je li doista to način kako se prema prirodi treba ophoditi i kako će nam ona uzvratiti? Uglavnom, fotografije će vam reći puno više od ovog teksta….

Do prezentacija koje se nalaze na dnu teksta doći ćete klikom na OPŠIRNIJE.

У априлу, поводом Дана планете Земље, Мали еколози ОШ Бијело Брдо прошетали су нашим местом и затекли неке прелепе призоре, али их је заиста растужило све оно што нисмо очекивали, а, искрено, могло се и врло лако избећи.

Том приликом нису имали камере нити мобилне телефоне. Одлучили су да се боље опреме и сниме све што мисле да би требали у наредним месецима.

У приложеним презентацијама објављујемо само неке од многих сцена које су их инспирисале да поделе своје искуство са вама.

И на крају, мали еколози кажу:

Живимо у прекрасном месту окружени још лепшом природом. Наш циљ је био да сви, који заокупљени свакодневним бригама и властитим мислима нису приметили у шта се неки делови нашег места претварају, мало застану и промисле ... Да ли је то заиста начин како се природа третира и како ће нам се вратити? Углавном, фотографије ће вам рећи много више од овог текста.

Презентације ћете наћи на дну текста кликом на ОПШИРНИЈЕ.

Bijelo_Brdo_i_mi.pptx (1.54 MB)
BIJELO_BRDO_II.ppt (30.68 MB)