Natjecanje iz srpskog jezika i povijesti / Такмичење из српског језика и историје

Autor: Marko Borojević, 10. 6. 2019.

U ponedjeljak, 27. 5., održano je u OŠ Siniše Glavaševića u Vukovaru natjecanje učenika osmih razreda iz Srpskog jezika i književnosti, te učenika sedmih razreda iz nacionalne povijesti. U čast velikih slavenskih prosvjetitelja Ćirila i Metoda u školi su se sakupili učenici svih škola Istočne Slavonije Baranje i Zapadnog Srema koji nastavu održavaju na srpskomu jeziku i ćiriličnome pismu. Na natjecanju iz nacionalne povijesti, gdje je tema bila  Prvi i Drugi srpski ustanak, peto mjesto osvojio je naš sedmaš, Uroš Maksimović sa svojim mentorom Milošem Katanićem.

Naši osmaši, Inea Dmitrović, Dragan Ivošević i Milan Jezdić pomučili su se s testovima koji su obuhvatili gradivo od petog do osmog razreda i završili na sredini poretka.

Ovakva natjecanja su više druženje i način da se učenici upoznaju, zabave i nešto nauče, kao i prilika za razmjenu iskustava u učenju i radu.

У понедељак, 27. 5., одржано је у ОШ „Синиша Главашевић“ у Вуковару такмичење ученика осмих разреда из Српског језика и књижевности те ученика седмих разреда из националне историје. У част великих славенских просветитеља Ћирила и Методија у школи су се сакупили ученици свих школа Источне Славоније Барање и Западног Срема који наставу одржавају на српском језику и ћириличном писму. На такмичењу из националне историје, где је тема била  Први и Други српски устанак, пето место је освојио наш седмаш, Урош Максимовић са својим ментором Милошем Катанићем.

Наши осмаши: Инеа Дмитровић, Драган Ивошевић и Милан Јездић помучили су се с тестовима који су обухватили градиво од петог до осмог разреда и завршили негде на средини табеле.

Оваква такмичења су више дружење и начин да се ученици упознају, забаве и нешто науче, као и прилика за размену искустава у учењу и раду.