Festival English all around / Фестивал English all around

Autor: Marko Borojević, 16. 4. 2019.

Privatna umjetnička gimnazija (PUG) iz Zagreba je ove godine po 3. put organizirala festival English all around – Celebrating passion for English, na kojem je u subotu i nedjelju, 30. i 31. 3. prošlo više od 350 učenika iz 52 osnove i srednje škole.

English All Around - EAA je festival koji ima za cilj, kako kažu organizatori, osnaživanje iskustva učeničkog sudjelovanja na natjecanju, učenja s užitkom i druženja s vršnjacima iz cijele države te promicanja učeničkih talenata, znanja, sposobnosti i vještina na engleskom jeziku. Tema ovogodišnjeg festivala bila je Budućnost, a učenici su se predstavili i natjecali u sedam ponuđenih kategorija: Filmski izazov, Glazbeni izazov, Izazov priče, Izazov govorenja, Izazov sricanja, Izazov izlaganja i Dramski izazov.

Naša škola, imala je predstavnike u dvije kategorije: Izazov sricanja i Izazov govorenja. U izazovu sricanja natjecale su se učenice 7. razreda Isidora Mamlić i Jelisaveta Borić, od kojih je Jelisaveta postigla zapaženiji rezultat jer visokom razinom koncentracije uspjela pokazati zavidno znanje. U izazovu govorenja natjecala se učenica 7. razreda Emiija Đukić, koja je izvukla temu „We should slow down the technological developmnet“ i afirmacijsku stranu te lakoćom izražavanja i izvrsnim vještinama javnog govora i izlaganja pred publikom i sucima iznijela, kako su suci rekli, izvrsne argumente.

Mentorica naših učenica prof. Jelena Knežević naglašava da iako nisu osvojile neka od prva tri mjesta, kući su ponijele lijepe utiske na druženje kao i pohvale stručnih žirija.

Приватна уметничка гимназија (ПУГ) из Загреба је ове године по 3. пут организовала фестивал English all around – Celebrating passion for English, на којем је у суботу и недељу, 30. и 31. 3. прошло више од 350 ученика из 52 основе и средње школе.

English All Around - EAA је фестивал који има за циљ, како кажу организатори, оснаживање искуства ученичког учешћа на такмичењу, учења с ужитком и дружења са вршњацима из целе државе те промовисања ученичких талената, знања, способности и вештина на енглеском језику. Тема овогодишњег фестивала била је Будућност, а ученици су се представили и такмичили у 7 понуђених категорија: Филмски изазов, Музички изазов, Изазов приче, Изазов говорења, Изазов спеловања, Изазов излагања и Драмски изазов.

Наша школа, имала је представнике у две категорије: Изазов спеловања и Изазов говорења. У изазову спеловања такмичиле су се ученице 7. разреда Исидора Мамлић и Јелисавета Борић, од којих је Јелисавета постигла запаженији резултат јер високим нивоом концентрације успела је показати завидно знанје. У изазову говорења такмичила се ученица 7. разреда Емиија Ђукић, која је извукла тему „We should slow down the technological developmnet“ и афирмацијску страну те лакоћом изражавања и изврсним вештинама јавног говора и излагања пред публиком и судијама изнела, како су судије рекли, изврсне аргументе.

Менторица наших ученица проф. Јелена Кнежевић наглашава да иако нису освојиле нека од прва три места, кући су понеле лепе утиске на дружење као и похвале стручних жирија.

« Ožujak 2024 »