Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku/Међународни позоришни фестивал на немачком језику

Autor: Radmila Trbović, 1. 7. 2016.

Njemačka zajednica – Zemaljska udruga Podunavskih Švaba već šesnaestu godinu za redom organizirala je Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku, koji se tradicionalno održava u lipnju u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku. Tako se i ovogodišnji, 16. Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku održavao od 16. do 19. lipnja 2016.
Na festivalu je ove godine nastupilo čak 20 kazališnih grupa s više od 260 sudionika iz Poljske, Mađarske, Srbije i cijele Hrvatske, koji su predstave izvodili na njemačkom jeziku.
16. Međunarodni kazališni festival na njemačkom jeziku financiran je iz sredstava Savjeta za nacionalne manjine RH, Njemačkog Veleposlanstva u Hrvatskoj i Grada Osijeka.
I ove godine naša je škola imala čast sudjelovati na spomenutom festivalu. Sudjelovali su učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Njemačka kazališna radionica“ Vanja Vuković, Vanja Ćulibrk, Mirjana Jandrijević, Nikola Đukić, Maja Borić i Tatjana Tuvić s autorskim igrokazom „Superwoman sucht Assistenten“.

Немачка заједница – Земаљска удруга Подунавских Шваба већ шеснаесту годину за редом организовала је Међународни позоришни фестивал на немачком језику, који се традиционално одржава у јуну у Дечијем позоришту Бранка Михаљевића у Осијеку. Тако се и овогодишњи, 16. Међународни позоришни фестивал на немачком језику одржавао од 16. до 19. јуна 2016.
На фестивалу је ове године наступило чак 20 позоришних група с више од 260 учесника из Пољске, Мађарске, Србије и целе Хрватске, који су представе изводили на немачком језику.
16. Међународни позоришни фестивал на немачком језику финансиран је из средстава Савета за националне мањине РХ, Немачког Велепосланства у Хрватској и Града Осијека.
И ове године наша је школа имала част учествовати на споменутом фестивалу. Учествовали су ученици који похађају изваннаставну активност „Немачка позоришна радионица“ Вања Вуковић, Вања Ћулибрк, Мирјана Јандријевић, Никола Ђукић, Маја Борић и Татјана Тувић с ауторским игроказом „Superwoman sucht Assistenten“.