Upoznajmo okom nevidljiv živi svijet / Упознајмо оком невидљив живи свет

Autor: Marko Borojević, 3. 10. 2019.

Naši razigrani učenici 5. razreda su se na satima Prirode prvi put upoznali sa zivim svijetom koji je okom nevidljiv. Naucili su što je mikroskop, za što ga koristimo, te kako ga koristimo za proučavanje mikro svijeta. Sa velikim uzbuđenjem promatrali su razlicite trajne preparate biljnih i zivotinjskih tkiva, nogu muhe, crvene krvne stanice, vodenu buhu Dafniju i mnoge druge uzorke.Također, uz pomoc uciteljice, upoznali su se sa priborom za mikroskopiranje i postupkom pravljenja preparata. Uspješno su napravili preparat stanice pokozice crnog luka. Ovakav praktican nacin usvajanja znanja iz Prirode ucenici su ocjenili kao vrlo zabavan i koristan.

Наши разиграни ученици 5. разреда су се на часовима природе се први пут срели са живим светом који је невидљив голим оком. Научили су шта је микроскоп, за шта га користимо и како га користимо за проучавање микро света. Са великим узбуђењем су посматрали различите трајне препарате биљног и животињског ткива, ногу муве, црвена крвна зрнца, водену буву Дафнију и многе друге узорке. Успешно су направили препарат ћелија коже лука. Овај практични начин стицања знања из природе ученици су оценили као веома забаван и користан.

« Ožujak 2024 »