Proslava Dana škole / Прослава Дана школе

Autor: Marko Borojević, 17. 4. 2018.

U petak, 13.4.2018. god. proslavili smo Dan škole. Program je počeo okupljanjem i tradicionalnim polaganjem vijenca u parku ispred škole. Zatim smo se svi zajedno uputili na doručak kako bismo prikupili energiju za sportska natjecanja koja su počela u 9,30 sati.

Prvi je na rasporedu bio poligon u kojem su učitelji vodili svoje timove sastavljene od 7 učenika. Nakon vrlo napete i zanimljive borbe dobili smo i pobjednike koji su slavili u konkurenciji od 12 ekipa. Nakon poligona na redu je bio kros. Trčalo se u kategorija: razredna nastava mješovito, predmenta nastava (Ž) i predmetna nastava (M) sa učiteljima.

Poslije krosa snage su u košarci odmjerili ekipa učitelja i školska ekipa, a za kraj sportski natjecanja su se isti protivnici sastali i u nogometu.

Svečana školska priredba održana je u Domu kulture u Bijelom brdu isti dan u 19 sati. Prvo je ravnatelj Dušan Rađenović pozdravio prisutne i dodjelio priznanje našoj učenici generacije Violeti Tomašević za sjajne uspjehe u učenju i sudjelovanje na čak 3 županijska i 6 školskih natjecanja. Mnogobrojna publika mogla je uživati u još jednom sjajnom nastupu naših učenika, ovaj put na temu Porodične (ne)zgode. Vrlo zanimljiva i kvalitetno osmišljena priredba oduševila je sve prisutne, te i ovom prilikom pohvaljujemo sve učenike i učitelje koji su sudjelovali u pripremi iste.

У петак, 13.4.2018. год. прославили смо Дан школе. Програм је почео окупљањем и традиционалним полагањем венца у парку испред школе. Затим смо се сви заједно упутили на доручак како бисмо скупили енергију за спортска такмичења која су почела у 9,30 сати.

Први је на распореду био полигон у којем су учитељи водили своје тимове састављене од 7 ученика. Након врло напете и занимљиве борбе добили смо и победнике који су славили у конкуренцији од 12 екипа. Након полигона на реду је био крос. Трчало се у категоријама: разредна настава мешовито, предмента настава (Ж) и предметна настава (М) са учитељима.

После кроса снаге су у кошарци одмерили екипа учитеља и школска екипа, а за крај спортских такмичења су се исти противници састали и у фудбалу.

Свечана школска приредба одржана је у Дому културе у Бијелом Брду исти дан у 19 сати. Прво је директор Душан Рађеновић поздравио присутне и доделио признање нашој ученици генерације Виолети Томашевић за сјајне успехе у учењу и учешће на чак 3 жупанијска и 6 школских такмичења. Многобројна публика могла је да ужива у још једном сјајном наступу наших ученика, овај пут на тему Породичне (не)згоде. Врло занимљива и квалитетно осмишљена приредба одушевила је све присутне. И овом приликом похваљујемо све ученике и учитеље који су учествовали у припреми програма.