Odlazak u kino / Одлазак у биоскоп

Autor: Marko Borojević, 13. 12. 2017.

Učenici naše škole posjetili su u srijedu, 6. prosinca, osječki Cinestar i pogledali filmski hit „Čudo“, poznatog američkog pisca i redatelja Stephena Chboskyja poznatog po zanimljivim i neobičnim filmovima poput velikih filmskih hitova; „Ljepotica i zvijer“, „Čarlijev svijet“i prvog dijela trilogije „Različita“- „Odana“.

Film o dječaku, koji zbog genetskog poremećaja prolazi kroz osobnu životnu kalvariju, izazvao je u svima nama navalu osjećanja, grč u grlu i često suzu u oku. Odlična glumačka postava na čelu sa malim, velikim glumcem, Jacobom Tremblayem, „teška priča“ i njeno sretno razrješenje, ostat će nam u sjećanju kao dan kad je umjetnost pobjedila predrasudu da samo odijelo i lijepo lice čine čovjeka.

Potrebno je samo zagledati se u svoje osjećaje i odlučiti što nam je važno, da bi bolje prihvatili sebe i druge u svijetu u kojemu živimo. Nadam se da nam je ovaj film u tomu pomogao.

Fotografije                                                                   Aleksandar Kovačević, prof.

Ученици наше школе посетили су у среду, 6. децембра, осјечки Синестар и погледали филмски хит „Чудо“, познатог америчког писца и режисера Стивена Чбоског познатог по занимљивим и необичним филмовима попут великих филмских хитова: „Лепотица и звер“, „Чарлијев свет“и првог дела трилогије „Различита“- „Одана“.

Филм о дечаку, који због генетског поремећаја пролази кроз личну животну калварију, изазвао је у свима нама навалу осећања, грч у грлу и често сузу у оку. Одлична глумачка постава на челу са малим, великим глумцем, Џејкобом Трембијем, „тешка прича“ и њено срећно разрешење, остаће нам у сећању као дан кад је уметност победила предрасуду да само одело и лепо лице чине човека.

Потребно је само загледати се у своје осећаје и одлучити шта нам је важно, да би боље прихватили себе и друге у свету у којем живимо. Надам се да нам је овај филм у томе помогао.

Фотографије                                                          Александар Ковачевић, проф.