Međužupanijski stručni skup / Међужупанијски стручни скуп

Autor: Marko Borojević, 24. 5. 2017.

U subotu, 20.05.2017. godine u OŠ Bijelo Brdo održan je Međužupanijski stručni skup za učitelje srpskog jezika i učitelje razredne nastave na srpskom jeziku. Na ovom važnom skupu okupilo se preko 60 djelatnika u nastavi na srpskom jeziku koji su uživali u vrijednoj razmjeni iskustava i četiri vrlo kvalitetna i korisna predavanja.

Prvi predavač bila je Dejana Varnica, stručni suradnik psiholog iz OŠ 'Josipa Matoša' Vukovar, sa temom Učenici s teškoćama. Uslijedilo je predavanje dr. sc. Dušana Marinkovića, profesora na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, sa temom Stvaralaštvo Drage Kekanovića. Sljedeće predavanje sa temom Motiv smrti u poeziji Branka Radičevića odžala je učiteljica srpskog jezika Jelica Lipovac Dudaš, a sa predavanjem Lutka kao sredstvo u razrednoj nastavi ovaj stručni skup zatvorila je Đurđica Đukelić, učiteljiica razredne nastave iz OŠ Dalj.

Skup je protekao po planu, a našoj školi se na organizaciji posebno zahvalila prof. Jadranka Radošević, školski nadzornik- savjetnik za srpski jezik.

У суботу, 20.05.2017. године у ОШ Бијело Брдо одржан је међужупанијски стручни скуп за учитеље српског језика и учитеље разредне наставе на српском језику. На овом важном скупу окупило се преко 60 радника у настави на српском језику који су уживали у вредној размени искустава и четири врло квалитетна и корисна предавања.

Први предавач била је Дејана Варница, стручни сарадник психолог из ОШ 'Јосипа Матоша' Вуковар, са темом Ученици са тешкоћама. Уследило је предавање др. сц. Душана Маринковића, професора на Филозофском факултету у Загребу, са темом Стваралаштво Драге Кекановића. Идуће предавање са темом Мотив смрти у поезији Бранка Радичевића одржала је учитељица српског језика Јелица Липовац Дудаш, а са предавањем Лутка као средство у разредној настави овај стручни скуп затворила је Ђурђица Ђукелић, учитељиица разредне наставе из ОШ Даљ.

Скуп је протекао по плану, а нашој школи се на организацији посебно захвалила проф. Јадранка Радошевић, школски надзорник- саветник за српски језик.