„Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“ / "Како заштитити дете у свету интернета, мрежних технологија и мобилних телефона"

Autor: Marko Borojević, 28. 12. 2016.

U Ministarstvu znanosti i obrazovanja predstavljena je brošura „Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“. Brošura donosi praktične i korisne savjete vezano uz opasnosti i sigurnost na Internetu, zaštitu privatnosti i osobnih podataka, načina ponašanja i uporabe društvenih mreža.

Riječ je o programu koji će pomoći sustavnom obrazovanju osnovnoškolske djece, kao i davanju potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija, u trenutku kada se djeca njima počinju samostalno koristiti bez stalnoga nadzora odraslih. Program provode Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) u partnerstvu s Hrvatskom poštom. U sve osnovne škole, svim učenicima V. razreda bit će dostavljene tiskane brošure, a dostavu će organizirati Hrvatska pošta.

Ova brošura predstavlja nastavak intersektorske suradnje Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti, Ministarstva unutarnjih poslova, Ravnateljstva policije i Ministarstva znanosti i obrazovanja u pripremi i provedbi preventivnih programa u školskom okruženju s posebnim naglaskom na zaštitu djece i mladih u svijetu Interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona, tzv. cyberbullyinga.

Brošura je sada dostupna i u knjižnici OŠ Bijelo Brdo.

У Министарству науке и образовања представљена је брошура "Како заштитити дијете у свијету интернета, мрежних технологија и мобилних телефона". Брошура доноси практичне и корисне савете везано уз опасности и безбедност на Интернету, заштиту приватности и личних података, начина понашања и употребе друштвених мрежа.

Брошура доноси практичне и корисне савете везано уз опасности и безбедност на Интернету, заштиту приватности и личних података, начина понашања и употребе друштвених мрежа. Реч је о програму који ће помоћи систематском образовању основношколске деце, као и давању потребних информација њиховим родитељима о одговорном понашању приликом употребе мрежних технологија, у тренутку када се деца њима почињу самостално користити без сталног надзора одраслих. Програм проводе Министарство науке и образовања те Хрватска регулаторна агенција за мрежне делатности (ХАКОМ) у партнерству с Хрватском поштом. У све основне школе, свим ученицима V разреде биће достављене штампане брошуре, а транспорт ће организовати Хрватска пошта.

Ова брошура представља наставак интерсекторске сарадње Хрватске регулаторне агенције за мрежне делатности, Министарства унутрашњих послова, Дирекције полиције и Министарства знаности и образовања у припреми и спровођењу превентивних програма у школском окружењу с посебним нагласком на заштиту деце и младих у свету Интернета, мрежних технологија и мобилних телефона , тзв. cyberbullyinga.

Брошура је сада доступна и у библиотеци ОШ Бијело Брдо.

Vijest preuzeta sa mrežnih stranica MZO-a.

« Ožujak 2024 »