Terenska nastava/Теренска настава

Autor: Radmila Trbović, 1. 4. 2024.

Dana 27. ožujka 2024. godine učenici od 1. do 4.razreda u pratnji svojih učiteljica,  posjetili su Kopački rit u sklopu planirane terenske nastave. Tijekom četverosatnog programa uz pratnju vodiča vidjeli su i sudjelovali  u različitim  aktivnostima. Detalje pročitajte klikom na VIŠE.

FOTOGRAFIJE

Дана 27. марта 2024. године ученици од 1. до 4.разреда у пратњи својих учитељица,  посетили су Копачки рит у склопу планиране теренске наставе. Током четверочасовног програма уз пратњу водича видели су и учествовали у ратличитим активностима. Детаље прочитајте кликом на ВИШЕ.

IZVJEŠĆE SA TERENSKE NASTAVE

Tijekom četverosatnog programa uz pratnju vodiča vidjeli su i sudjelovali  u sljedećim aktivnostima :

• edukativno – interaktivnoj prezentaciji gdje su se upoznali sa staništem močvare i tradicionalnom arhitekturom
  • aktivnosti kroz igru ( žablja joga, močvarni glazbenici )
  • obilazak multimedijske galerije
  • šetnja šetnicom do pristaništa gdje su vidjeli veći broj vodozemaca i gmazova
  • plovidba turističkim brodom
  • vožnja  turističkim vlakom kroz park prirode

Cilj terenske nastave je bio da se učenici upoznaju sa biljnim i životinjskim svijetom našeg zavičaja, da razumiju značaj Parka prirode, zaštićenim vrstama flore i faune i njihove važnosti.

Sve planirane aktivnosti su realizirane, a ishodi ostvareni.

Učiteljica: Ivana Nikšić Seferović

ИЗВЕШТАЈ СА ТЕРЕНСКЕ НАСТАВЕ

Дана 27. марта 2024. године ученици од 1. до 4.разреда у пратњи својих учитељица,  посетили су Копачки рит у склопу планиране теренске наставе.

Током четверочасовног програма уз пратњу водича видели су и учествовали у следећим активностима :

• едукативно – интерактивна  презентација где су се упознали са стаништем мочваре и традиционалном архитектуром
  • активности кроз игру ( жабља јога, мочварни глазбеници )
  • обилазак мултимедијалне  галерије
  • шетња шетницом до пристаништа где су  видели већи број водоземаца и гмизаваца
  • пловидба  туристичким бродом
  • вожња  туристичим возим  кроз парк природе

Циљ теренске наставе је био да се ученици упознају са биљним и животињским светом нашег завичаја, да разумеју значај Парка природе, заштићеним врстама флоре и фауне и њихове важности.

Сви планиране активности су реализоване, а исходи остварени.

Учитељица: Ивана Никшић Сеферовић