OŠ Bijelo Brdo na samom vrhu rang liste/ОШ Бијело Брдо на самом врху ранг листе

Autor: Radmila Trbović, 8. 5. 2023.

Jutarnji list je ove godine po prvi put u Hrvatskoj objavio rang-listu osnovnih škola na razini svake županije.

Rang-lista, koja se temelji na podacima Ministarstva znanosti i obrazovanja i koju je osmislio i obradio informatički stručnjak Smiljan Pilipović, sastavljena je prema kriteriju ujednačenosti ocjena u osnovnoj i srednjoj školi, a sve s ciljem pronalaska odgovora na pitanje u kojoj mjeri učenici tijekom srednjoškolskog obrazovanja uspiju zadržati razinu osnovnoškolskih ocjena te koliko zapravo kasnije vrijede njihove ocjene, koje su za većinu jedini kriterij za upis u srednju školu.

Nastavni predmeti koji su obuhvaćeni ovim istraživanjem su: Hrvatski jezik, Engleski jezik i Matematika.

Prema rang listi, OŠ Bijelo Brdo je na prvom mjestu škola na manjinskom jeziku, no kada bi se gledala zajedno sa svim školama, također bi bila na prvom mjestu u županiji. Na nivou države bila bi pri samom vrhu.

Objektivnost u ocjenjivanju čini jedan od mnogih segmenata koji utječu na kvalitetu rada škole, no svakako ovaj rezultat zaslužuje veliku pohvalu našim učiteljima!

Online verziju članka možete pročitati na linku: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ovo-su-najbolje-osnovne-skole-u-hrvatskoj-15330641

Pedagog Zoran Narančić

Јутарњи лист је ове године по први пут у Хрватској објавио ранг-листу основних школа на разини сваке жупаније.

Ранг-листа, која се темељи на податцима Министарства знаности и образовања и коју је осмислио и обрадио информатички стручњак Смиљан Пилиповић, састављена је према критерију уједначености оцена у основној и средњој школи, а све с циљем проналаска одговора на питање у којој мери ученици током средњошколског образовања успеју задржати разину основношколских оцена те колико заправо касније вреде њихове оцене, које су за већину једини критериј за упис у средњу школу.

Наставни предмети који су обухваћени овим истраживањем су: Хрватски језик, Енглески језик и Математика.

Према ранг листи, ОШ Бијело Брдо је на првом месту школа на мањинском језику, но када би се гледала заједно са свим школама, такође би била на првом месту у жупанији. На нивоу државе била би при самом врху.

Објективност у оцењивању чини један од многих сегмената који утичу на квалитет рада школе, но свакако овај резултат заслужује велику похвалу нашим учитељима!

Онлине верзију чланка можете прочитати на линку: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ovo-su-najbolje-osnovne-skole-u-hrvatskoj-15330641